Україна успішно розрахувалася за новими 12-річними єврооблігаціями, повідомляє Міністерство фінансів 30 липня.
«30 липня Україна оголосила про успішне проведення розрахунків за новими облігаціями зовнішніх державних позик (єврооблігаціями) на суму 2 000 000 000 доларів США, з відсотковою ставкою 7,253% та з погашенням у 2033 році (далі – «Облігації»), а також про завершення обміну єврооблігацій, номінованих в доларах США, з відсотковою ставкою 7,75% та погашенням в 2021 році і єврооблігацій, номінованих в доларах США, з відсотковою ставкою 7,75% та погашенням в 2022 році. Облігації знаходяться в лістингу на біржі Euronext Dublin», – йдеться в повідомленні.
Крім того, Україна завершила обмін доларових єврооблігацій з відсотковою ставкою 7,75% та погашенням в 2021 році, а також доларових єврооблігацій з відсотковою ставкою 7,75% та погашенням в 2022 році. За підсумками обміну єврооблігацій загальна сума цих цінних паперів сягає понад 1,98 мільярда доларів.
Читайте також: Хто очолив Нацбанк: найцікавіше про нового очільника НБУ Кирила Шевченка
За даними Мінфіну, цією транзакцією Україна подовжила середній строк до погашення державного боргу.
«Ми плануємо продовжувати реалізацію нашої Середньострокової стратегії управління державним боргом, ключовим елементом якої є проактивний підхід до управління державним боргом», – йдеться в коментарі Урядовий уповноважений з питань управління державним боргом Юрія Буци.
За даними Мінфіну, найбільший попит на цінні папери був у інвесторів зі США, Сполученого Королівства та Євросоюзу, які придбали частину нового випуску та долучилися до обміну єврооблігацій. Їхні частки сягнули 48%, 38% та 13% відповідно. Загалом більше 200 інвесторів подали заявок на 7 мільярдів доларів.
28 липня Міністерство фінансів України повідомило, що розмістило облігації внутрішньої державної позики на понад 10 мільярдів 693 мільйони гривень.
…