Національний банк України стримує посилення гривні на українському міжбанківському валютному ринку, повідомляють експерти сайту «Мінфін», які відстежують перебіг торгів.

«НБУ виходив неодноразово на ринок, викуповуючи надлишок валюти спочатку у межах 24,60 гривні і нижче, а потім вийшов з купівлею по 24,56 гривні за долар. Продавці бояться подальшого просідання курсу, як тільки НБУ піде з ринку, і поспішають продати валюту, а покупці якраз відчайдушно торгуються й намагаються максимально збити курс», – так фахівці оцінили перебіг торгів станом на 12:00.

За даними Finance.ua, станом на 12:35 котирування міжбанку склали 24 гривні 56–60 копійок.

Національний банк України опівдні встановив довідкове значення курсу 24 гривні 58 копійок, це на 22 копійки менше за офіційний курс на 6 січня.

«Фактично два чинники сьогодні впливатимуть на курсоутворення – обсяги продажів валюти великими місцевими гравцями (до «Нафтогазу» періодично приєднувалися аграрії та металурги) і дії Нацбанку щодо виходу чи невиходу на торги з інтервенціями», – відзначали фахівці «Мінфіну» перед початком торгів.

 

Національний банк України знизив облікову ставку на 2,5% – до 11% з 31 січня 2020 року. «Національний банк продовжує пом’якшення монетарної політики, щоб забезпечити інфляцію на рівні цілі 5% та підтримати стійке економічне зростання», – заявили в НБУ.

Наступне засідання правління Національного банку України з питань монетарної політики відбудеться 12 березня 

Облікова ставка є одним із інструментів, за допомогою якого Нацбанк встановлює для комерційних банків орієнтир щодо вартості кредитів і депозитів. Опосередковано цей параметр впливає і на функціонування валютного ринку, регулюючи приплив валюти від нерезидентів.

your ad here

ваш коментар: