Українські полярники написали розділ про суходільні екосистеми Антарктиди для «Енциклопедії світових біомів», повідомило Міністерство освіти і науки України 23 грудня.

Мова йде про статтю «Антарктичні наземні біоми: найбідніші, найекстремальніші та найчутливіші на планеті» Івана Парнікоза та Ірини Козерецької.

«Розділ про кожен з біомів писали найбільш знані фахівці, чиї дослідження є незаперечно авторитетними. Ми пишаємося, що з усієї світової наукової спільноти саме вченим НАНЦ видавці довірили опис Антарктичних суходільних біомів. Саме їхня стаття надалі буде першоджерелом інформації, з якого починатимуть свої пошуки полярні екологи з будь-якої країни», – сказав очільник Національного антарктичного наукового центру МОН Євген Дикий.

Тритомник «Енциклопедія світових біомів» має вийти в червні 2020 року.

Біоми – це екосистеми найвищого рангу, які представляють собою одночасно і цілий клас ландшафтів, і цілий сталий набір функціональних зв’язків між тваринами та рослинами (хоч види, які їх складають, можуть бути дуже різними). Прикладами біомів є, зокрема, тропічний ліс, тайга, тундра або коралові рифи.

ваш коментар: